logo.jpg?_=1646973458

«Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің білім басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
«Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның білім бөлімі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
«№ 2 Новоишим орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

• Жаңалықтар

ҰЛЫ ДАЛАНЫҢ ҰЛЫ ТҰЛҒАЛАРЫ

Солтүстік Қазақстан облысы, Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның «Есіл өңірі» қоғамдық саяси ақпарат газеті Қазақстан Республикасының Мемлекеттік тілінде шығады.
    Сондықтан, әлеуметтік жүйеде қосылатын автоаударма үшін «Есіл өңірі» қоғамдық саяси газетінің редакциясы жауап бермейді.
    ҰЛЫ ДАЛАНЫҢ ҰЛЫ ТҰЛҒАЛАРЫ
    «М.Қозыбаев атындағы ОҚМУ» КЕАҚ Тіл және әдебиет институтының «Практикалық қазақ тілі» кафедрасы Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығын мерекелеу аясында «Тәжірибелік қазақ тілі» атты тақырыпта эссе байқауы ұйымдастырылды. Тақырыбы - Ұлы далалық ұлы тұлғалары.
    Эссе байқауының мақсаты – мектеп, колледж және ЖОО студенттерінің бойында патриоттық сезімді, өз елінің тарихына деген сүйіспеншілікті тәрбиелеу, ұлттық сана мен рухани жаңғыру, өз халқына деген құрмет, сүйіспеншілік, мақтаныш сезімдерін қалыптастыру. Аталған іс-шараға мектеп, колледж және ЖОО студенттерін тарту мақсатында оқу орындарына эссе байқауы туралы Ереже жіберілді. Жұмыстар 2021 жылдың 25 қазанына дейін қабылданды. Барлығы 77 жұмыс келіп түсті.
    Оқушылар қазақ тілінде оқытатын мектептердің арасында орындар келесідей бөлінеді: Петропавл қаласындағы «Дарын» мектеп-лицейінің оқушысы А.Қожаулова 1-дәрежелі дипломмен, «ҮЗДІК» гимназиясының оқушысы Индира Маукенова – ҚМДБ дипломымен марапатталды. 2 дәрежелі, Мамлют мектеп-интернатының оқушылары Азимбаева Т., Новоишимская No2 орта мектебінің оқушысы Омарова Тамила – ІІІ дәрежелі дипломмен марапатталды. Тамиланың жетекшісі ұлағатты ұстаз, қаншама шәкірттерін білім нәрімен сусындатқан Жанар Кенжебайқызы Қалиева .
    Байқауға орыс тілінде оқытатын мектептердің оқушыларынан бірнеше жұмыстар келіп түсті. Нәтижесінде Уәлиханов ауданы Озерный орта мектебінің оқушысы Әшімова Жарқынай 1-дәрежелі дипломмен, Мамлют ауданы Ленин атындағы орта мектептің оқушысы Жумина Мадина 2-дәрежелі дипломмен, Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның Тоқсан би атындағы орта мектептің оқушысы Қаршалова Дарина және Петропавл қаласының Әл-Фарабиі атындағы мектеп-лицейдің оқушысы Ташимова Аружан – үшінші дәрежелі дипломмен марапатталды.
    Жеңімпаздарға алдағы уақытта биік шыңдарды бағындыруларына тілектеспіз және олардың қазақ тілі пәнінің мұғалімдеріне қазақ тілін дамытуға қосқан зор үлесі үшін алғысымызды білдіреміз.

Президент жолдауы

Әділет-Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесі

Мектепке онлайн өтініш беру

Ашық бюджеттердің интерактивті картасы

Мемлекеттік қызметтер және ақпарат онлайн.

ҚР Президенті

ҚР Білім министрлігі

Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының әкімдігі

Мұғалімнің оқушыны құрметтеуінің сыры мұғалімнің оқушыны құрметтеуінде жатыр.